Välkommen till oss

Du är alltid välkommen till Immanuelskyrkan. Kyrkan är ofta öppen och vi hoppas att vi snart kommer att träffas. Om du vill komma i kontakt med någon av våra anställda eller höra mer om vår verksamhet så ta gärna kontakt med någon av oss i listan nedan.
Öppettider och adress

Expeditionen är bemannad
tisdag - fredag 9.00 - 12.00.

Kyrkans café är öppet
måndag - torsdag 18.00 - 21.00.

Ekersgatan 15
703 42 Örebro

Epost: info@immanuelskyrkan.net
Telefon: 019-675 32 00

Gåvor till vårt arbete

Immanuelskyrkan arbetar både i Sverige och utomlands. Vill du stödja vårt arbete kan du ge en gåva till församlingens bankgiro. Du kan även ge till Kyrkfonden för vårt kommande kyrkbygge.

Församlingen

Bankgiro: 503-2875

Konto-nr: 8452 5 973 428 077 0

Swish: 123 199 39 55

 

Kyrkfonden 

Bankgiro: 273-5249

Konto-nr: 8452 5 904 942 754 6 

Swish: 123 107 91 28

Våra anställda

Johan Arenius

Johan Arenius

Pastor och föreståndare
Kontakt:
Mail: johan@immanuelskyrkan.net
Telefon: 076-946 59 10
Per Alexanderson

Per Alexanderson

Pastor med ansvar för musik och hemgrupper
Kontakt:
Mail: per@immanuelskyrkan.net
Telefon: 076 - 946 59 11
Edward Härgestam

Edward Härgestam

Ungdomspastor
Kontakt:
Mail: edward@immanuelskyrkan.net
Telefon: 076 - 946 59 13
Irma Janzon

Irma Janzon

Pastor med ansvar för diakoni, själavård och internationellt
Kontakt:
Mail: irma@immanuelskyrkan.net
Telefon: 076 - 946 59 14
Rebecka Werner.jpg

Rebecka Werner

Pastor med ansvar för Unga vuxna och ledarträning
Kontakt:
Mail: rebecka@immanuelskyrkan.net
Telefon: 0769-46 59 12
Ida Andersson.jpg

Ida Andersson

Barnledare
Kontakt:
Mail: ida@immanuelskyrkan.net
Telefon: